خدمات زنان و زایمان

زنان و زایمان

تخصص زنان و زایمان یکی از رشته های تخصصی بالینی است که در حوزه‌ی دستگاه تولید مثل زنان می‌باشد.
در تخصص زنان و زایمان به پیشگیری از بیماری های دستگاه تولید مثل زنان پرداخته می‌شود به علاوه در صورت وجود بیماری، تشخیص و درمان آن بر عهده متخصص زنان و زایمان است. هنگام بارداری حضور یک متخصص زنان و زایمان کنار فرد باردار برای مراقبت و مداخله برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل از مرحله شروع بارداری تا انجام زایمان طبیعی و یا عمل جراحی برای تولد نوزاد لازم است.
هرگاه نشانه هایی از بیماری مشاهده می‌کنید باید از متخصص زنان و زایمان کمک بگیرید.
متخصص زنان و زایمان با بررسی علائم بالینی بیمار، نشانه های بیماری و نتایج آزمایش های مختلف، نوع و میزان بیماری را تشخیص می‌دهد و بهترین درمان را برای بیماری فرد انتخاب می‌کند.
در بسیاری از موارد با درمان دارویی و سایر روش های طبی مشکل بیمار قابل حل است ولی در برخی از موارد نیز با تشخیص پزشک نیاز به عمل جراحی وجود دارد.
نظارت و مراقبت های پیش از بارداری و مراقبت های دوره بارداری همچنین تعیین نحوه انجام زایمان طبیعی یا سزارین و تشخیص چگونگی عمل نیز در حیطه عملکرد متخصصین زنان و زایمان است.
لازم است بدانید که انجام تمامی عمل های جراحی مرتبط‌ با لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از طریق متخصصین زنان و زایمان انجام می‌شود.

مرکز متخصصین ری

در چه شرایطی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنیم؟

خانم ها باید این موضوع را بدانند که لازم است در هر 6 ماه یک مرتبه برای چکاپ به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنند. انجام این چکاپ‌ها برای جلوگیری از بروز بیماری های مختلف از جمله سرطان دهانه رحم و سرطان سینه بسیار موثر می‌باشد. علاوه بر این در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه تولید مثل لازم است فرد به متخصص زنان و زایمان مراجعه کند.
در اینجا به بررسی برخی از مهمترین و رایج ترین مسائل و مشکلاتی که ممکن است برای زنان به وجود بیاید می‌پردازیم.
تغییر در چرخه عادت ماهانه یکی از رایج ترین مشکلات به وجود آمده برای زنان می‌باشد. این تغییر زمانی، می‌تواند علل مختلفی از جمله بارداری یا وجود بیماری داشته باشد.
یکی دیگر از زمانهایی که فرد ممکن است دچار مشکل شود دوران یائسگی است.
در دوران یائسگی برخی از افراد دچار چرخه عادت ماهانه سبک تر و برخی از افراد دارای چرخه سنگین‌تر می‌شوند و بهتر است در این دوران از یک متخصص زنان و زایمان کمک گرفته شود .
یکی دیگر از علائم خطرناک، احساس درد در ناحیه شکم به صورت مداوم است که می‌تواند به دلیل وجود التهاب و عفونت باشد.
همچنین خونریزی های نامنظم می‌تواند خطرناک باشد و در صورت مشاهده این علائم لازم است فرد به متخصص زنان و زایمان مراجعه کند.
مراقبت های قبل از بارداری، چکاپ های دوره بارداری و همچنین انجام زایمان طبیعی یا سزارین بدون خطر بر عهده متخصص زنان و زایمان است تا این دوره در کمال آرامش و بدون بروز مشکل سپری شود.
به صورت کلی چنانچه با هر کدام از علائم ذکر شده مواجه شدید لازم است در اولین فرصت به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

زنان و زایمان

در مرکز متخصصین شهر ری، تمامی خدمات مرتبط با زنان و زایمان، توسط بهترین متخصصین زنان و زایمان انجام می‌شود. از جمله‌ی این خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

زنان و زایمان

امکان ویژه ی مرکز متخصصین ری

نوبت دهی اینترنتی به بیماران گرامی
نوبت دهی آنلاین
  • بهره مندی از خدمات ویژه
  • اولویت بالاتر نسبت به رزرو تلفنی
  • پیگیری سریع توسط کارشناسان مربوطه
ویژه
error: محتوای کپی رایت!