خدمات ارتوپدی

ارتوپدی چیست؟

ارتوپدی یکی از شاخه‌های علم پزشکی و جراحی است که با پیشرفت هرچه بیشتر علم، اهمیت این شاخه از علم پزشکی بیشتر و نمایان‌تر می‌شود، به صورتی که امروزه اهمیت این تخصص بسیار بالا رفته و بین مردم شناخته شده‌تر می‌باشد. فعالیت ارتوپدی در حیطه سیستم حرکتی بدن انسان می‌باشد. سیستم حرکتی بدن انسان، مجموعه ای از بافت ها، استخوان ها، مفاصل، عضلات، تاندون ها، لیگامان ها و دیگر بافت ها می‌باشد که به انسان توانایی و اجازه حرکت و جابجایی می‌دهند. استخوان‌ها که بخش های اصلی سیستم حرکتی را تشکیل می‌دهند با نظم مشخص و خاصی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و با استفاده از مفاصل و تاندون ها به یکدیگر متصل می‌شوند و سیستم اسکلتی را تشکیل می‌دهند.

اهمیت سیستم اسکلتی در حرکت بدن مشخص می‌شود. به این ترتیب انسان توانایی حرکت و انتقال نیرو و جابجایی را پیدا می‌کند. بنابراین سیستم حرکتی بدن بسیار تاثیرگذار است و باید توجه ویژه ای به آن شود و به همین دلیل است که دردهای استخوان و مفاصل به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود یا به آنها بی توجهی کرد. بیمار با مشاهده ی نشانه ای از بیماری و تداوم آن نشانه باید در کمترین زمان به متخصص ارتوپد مراجعه کرده و درمان مورد تایید متخصص ارتوپدی را انجام دهد. با اینکه بخش بزرگی از علم ارتوپدی را جراحی تشکیل میدهد اما این بدین معنا نیست که متخصص ارتوپد تنها عمل جراحی انجام می‌دهد و در تمام زمینه هایی که به سیستم حرکتی بدن مربوط باشند متخصص ارتوپد وارد عمل می‌شود.

مرکز متخصصین ری

در چه شرایطی باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

معمولا مراجعه بیماران به متخصص ارتوپدی با علامت یا نشانه خاصی مانند درد یا گرفتگی صورت می‌گیرد. منشا این درد ها یا گرفتگی ها می‌تواند تاندون ها یا مفاصل باشد که تشخیص این مسئله بر عهده متخصص ارتوپدی می‌باشد.  بعد از تشخیص نوع بیماری، متخصص ارتوپد باید نوع درمان را مشخص کند که این‌ درمان می‌تواند؛ جراحی و یا تجویز دارو و درمان بدون نیاز به جراحی باشد.
باور بیشتر مردم بر این است که متخصص ارتوپدی بیشتر در زمینه جراحی فعالیت می‌کند در صورتی که برای درمان بسیاری از بیمارانی که به دکتر ارتوپد مراجعه می‌کنند نیازی به جراحی نیست و تنها با تجویز دارو یا انجام نرمش ها و فعالیت های خاصی با دستور پزشک و در بیشتر موارد با کمک فیزیوتراپ قابل حل هستند.
بنابراین متخصص ارتوپد رابطه نزدیکی با سایر تخصص های پزشکی دارد و در بیشتر مواقع می‌تواند با تشخیص نوع بیماری‌ شما و بدون نیاز به جراحی، مشکلات مربوطه را تشخیص داده و بهترین درمان را برای شما انتخاب کند.

ارتوپدی

در این مرکز، تمامی خدمات ارتوپدی، توسط بهترین پزشکان و متخصصان انجام میشود. از جمله ی این خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتوپدی

امکان ویژه ی مرکز متخصصین ری

نوبت دهی اینترنتی به بیماران گرامی
نوبت دهی آنلاین
  • بهره مندی از خدمات ویژه
  • اولویت بالاتر نسبت به رزرو تلفنی
  • پیگیری سریع توسط کارشناسان مربوطه
ویژه
error: محتوای کپی رایت!