خدمات ارولوژی

ارولوژی چیست؟

ارولوژی یکی از شاخه های علم پزشکی و جراحی می‌باشد که درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری مردان و زنان و همچنین درمان بیماری های مربوط به تولید مثل مردان را شامل میشود. در این علم متخصص ارولوژی با ارگان‌های متفاوتی در بدن سروکار دارد که عبارتند از؛
کلیه ها، پروستات، غدد آدرنال، مجاری ادراری، بیضه ها، آلت تناسلی، اپیدیدیم، کیسه های منی و VAS. در زمینه‌ی دستگاه مجاری ادراری در زنان و مردان بیماری ها شامل سنگ کلیه، عفونت مزمن کلیه، سرطان کلیه، سنگ مثانه، سرطان مثانه، عفونت های مزمن در زنان و مردان و مشکلات مربوط به تنگی مجرا می‌باشد.‌ اما در زمینه‌ی سیستم تولید مثل، تخصص ارولوژی تنها به مردان اختصاص دارد و مشکلات مربوط به سیستم تولید مثل زنان را شامل نمی‌شود.‌
دستگاه ادراری و دستگاه تولید مثل با هم در ارتباط نزدیکی هستند و بسیاری از مشکلاتی که در این ارگان ها برای بیماران به وجود می‌آید به هر دو دستگاه مربوط می‌باشد و همچنین مشکل در یکی از دستگاه ها می‌تواند به راحتی دستگاه دیگر را درگیر کرده و باعث بروز بیماری دیگری شود. متخصص ارولوژی با استفاده از روش های مختلف مانند بررسی علائم بالینی بیمار و بررسی نشانه های بیماری و یا انجام آزمایش های مربوطه نوع بیماری را تشخیص می‌دهد و پس از آن باید بهترین راه درمان را برای بیمار انتخاب کند که این درمان می‌تواند با تجویز دارو و درمان به روش های ساده باشد و یا از طریق انجام عمل های جراحی صورت گیرد، که تشخیص این امر توسط متخصصین حاذق مرکز متخصصین ری انجام می‌شود.

مرکز متخصصین ری

در چه شرایطی باید به متخصص ارولوژی مراجعه کنیم؟

برای اینکه بدانیم چه زمانی لازم است به متخصص ارولوژی مراجعه کنیم باید انواع علائم و نشانه های وجود مشکل در دستگاه ادراری و تولید مثل را بشناسیم. معمولا هر شکل بیماری خود را با یک سری نشانه و علامت نشان می‌دهد. این نشانه ها بسیار متنوع و گسترده هستند که بارزترین‌ آن‌ها درد است. درد در ناحیه دستگاه ادراری میتواند به دلیل انسداد در مجاری ادراری یا ایجاد عفونت باشد. احساس درد در کلیه معمولا همراه با علائم گوارشی مانند حالت تهوع بوده که می‌تواند خطرناک باشد و لازم است شخص حتما به پزشک متخصص ارولوژی مراجعه کند. اگر درد در ناحیه زیر شکم احساس شود می‌تواند مربوط به درد مثانه باشد و به دلیل عفونت مثانه ایجاد شود. به طور کلی درد در مجاری ادراری، بیضه ها و درد پروستات به دلیل عفونت می‌باشد که نیاز به مراجعه به متخصص دارد، البته این درد ها می‌توانند دلایل دیگری هم داشته باشند که تشخیص این مسئله بر عهده متخصص ارولوژی است. یکی دیگر از نشانه های بیماری های مربوط به ارولوژی تکرر در ادرار می‌باشد. تکرر ادرار بین 6 الی 8 مرتبه در 24 ساعت شبانه روز غیرطبیعی می‌باشد و میتواند به دلیل کاهش ظرفیت مثانه یا تنگی مجاری ادراری باشد.

تکرر ادرار اگر صرفا در طول روز روی دهد به احتمال زیاد به دلیل وجود مشکلات عصبی و در شب به دلیل وجود مشکلات قلبی می‌باشد. نشانه دیگر وجود مشکل در این زمینه وجود خون در ادرار می‌باشد، که این امر نیز می‌تواند به دلیل بیماری های مجاری ادراری یا مشکل در مثانه یا پروستات باشد. نشانه های دیگری که نیاز به مراجعه به متخصص ارولوژی دارد عبارتند از؛ وجود خون در اسپرم، اختلال در انزال و نعوظ، کاهش میل جنسی، بی اختیاری ادرار، سوزش ادرار و … اگر یکی از این علائم را مشاهده می‌کنید لازم است در اولین فرصت به متخصص ارولوژی مراجعه کرده و به دنبال حل مشکل خود باشید.

اورولوژی

در این مرکز، تمامی خدمات ارولوژی، توسط بهترین پزشکان و متخصصان انجام میشود. از جمله ی این خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اورولوژی

امکان ویژه ی مرکز متخصصین ری

نوبت دهی اینترنتی به بیماران گرامی
نوبت دهی آنلاین
  • بهره مندی از خدمات ویژه
  • اولویت بالاتر نسبت به رزرو تلفنی
  • پیگیری سریع توسط کارشناسان مربوطه
ویژه
error: محتوای کپی رایت!